ru  en  bg  ukr  

 

Сільське господарство  Очисні споруди  Переробка сміття  Міні-комплекси


     Загальні відомості про біогазі

    Біогазом в основному прийнято називати газ, що складається на 55-65% з метану, на 30-35% з двоокис вуглецю і домішок, і виділяється в процесі бродіння високомолекулярних органічних сполук.
     При бродінні високомолекулярна органічна субстанція (субстрат) багатоступінчасто розкладається до низькомолекулярних матеріалів з утворенням метану і двоокису вуглецю. Бродіння відбувається в результаті діяльності мікроорганізмів, яким для життєдіяльності не потрібний кисень, тобто процес йде в анаеробної середовищі, але при достатній кількості вологи.
    В залежності від вихідної сировини в біогазі можуть бути присутніми різні домішки, зокрема і небажані при використанні біогазу, такі, наприклад, як сірка та її сполуки. У таких випадках біогаз перед застосуванням очищають.
     Зброджений осад після отримання біогазу являє собою в переважній більшості випадків відмінне органічне добриво.

               

 Сировиною для отримання біогазу може бути: 

     - в сільському господарстві: гній тварин, пташиний послід, силоси, будь-яка зелена маса.
     - в промисловості: відходи переробки м'яса, жирів і білків, відходи виробництва спирту та інші органічні відходи.
     - в комунальному господарстві: шлам з очисних споруд і звалищного відходи, харчові відходи підприємств громадського харчування.

Найбільше поширення біогазові технології отримали в сільському і комунальному господарстві, а відходи промисловості часто служать як добавки в основну сировину для підвищення ефективності його газифікації.

    Для забезпечення ефективної роботи біогазової установки необхідна певна організація збору вихідної сировини - гною, силосу, зеленої маси або шламу, а також його вихідні характеристики і в першу чергу вологість. Дуже висока вологість вимагає великих обсягів ємностей і ферментеров (реакторів, де відбувається анаеробне бродіння), що значно збільшує капітальні витрати при будівництві.
     Наприклад, при вологості гною тварин вище 96% стає дуже неефективним організовувати будівництво біогазової установки. Однак якщо в дану субстанцію додавати, наприклад, силос, то ефективність значно зростає, і біогазова установка стає цілком економічною перспективною.

     

     Застосуваня біогазу

    Біогаз, як і видобуваємий природний газ, є метано-містиким газом, він також являє собою енергетичне паливо. Тільки вміст метану, основного компонента природного газу, в біогазі менше ніж  в природному в півтора рази, що позначається на калорійності біогазу, а значить, по енергетичній цінності, порівняно з природним газом.
     Проте біогаз - це відмінне паливо. Його можна спалювати в котельнях для отримання тепла (води і пари), його можна використовувати як моторне паливо в двигунах, в тому числі генеруючих установок, які виробляють електроенергію і тепло, що називають когенерацією.
     Перед спалюванням біогазу в різних установках проводиться його підготовка: в основному це осушка і видалення сірки. Потім за допомогою компресора забезпечується необхідний тиск для подачі в камеру згоряння.
     

    Біогаз займає значне місце в енергобалансі як провідних так і розвиваються країн світу. Лідерами використання біогазових технологій в Європі є Німеччина і Данія.
       У Європі біогаз використовується не тільки як паливо для генерації електроенергії та тепла, але і як  моторне паливо для транспортних засобів.

BGT&Interenergo Group © 2013-2014